Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych bezprzewodowych mikrofonów ranking maj

Mikrofony bezprzewodowe znajdują coraz szersze zastosowanie. Korzystają z nich artyści, nauczyciele, trenerzy sportowi, teatry i instytucje organizujące szkolenia. Na rynku dostępnych jest wiele różnych mikrofonów bezprzewodowych. Jak sama nazwa wskazuje – działają one bez konieczności używania kabla. Dzięki temu korzystanie z tego rodzaju urządzenia jest niebywale komfortowe.

Warto zwrócić uwagę na czułość membrany. Ma ona znaczący wpływ na jakość przekazu dźwiękowego. Należy sprawdzić, czy mikrofon zbiera dźwięki z różnych stron. Jest to szczególnie ważne w szczególności w przypadku urządzeń, które będą wykorzystywane na koncertach czy imprezach karaoke. Wokaliści cenią sobie w szczególności mikrofony pojemnościowe na USB.

Przed wybraniem się na zakupy należy precyzyjnie określić swoje potrzeby i oczekiwania. To do nich warto dobrać wszystkie parametry techniczne wybranego mikrofonu. Jeżeli wybierasz się na zakupy i nie wiesz, jaki model wybrać, koniecznie zapoznaj się z poniższym rankingiem bezprzewodowych mikrofonów.

5. Blow Mikrofon Bezprzewodowy Prm904

Jeden z najlepszych mikrofonów bezprzewodowych w przystępnej cenie to Mikrofon Blow Prm904. Jest to urządzenie zasilane bateriami AA. Mikrofon może pracować nawet 8 godzin na jednym zestawie baterii. Wyświetlacz LCD jest niezwykle czytelny. Atutem jest to, że pokazuje on poziom naładowania baterii. W komplecie zawarty jest JACK stick. Jego funkcją jest pełnienie roli odbiornika. Mikrofon ten jest często wybierany przez wokalistów śpiewających w zespołach weselnych, a także instytucje kultury. Do przetwornika dostaje się jedynie niewielka ilość dźwięków z otoczenia. Antena odbiornika cechuje się dużą czułością. Stosowanie tego mikrofonu jest niebywale wygodne. Eliminuje konieczność stosowania przewodów, które mogą być niekomfortowe w użytkowaniu. Jest to budżetowy model, który doskonale sprawdzi się w niezbyt wymagającym użytkowaniu. 

4. Shure SM48S

Zastanawiając się nad tym, jakie są najlepsze mikrofony bezprzewodowe, nie można pominąć propozycji od renomowanej marki Shure. SM48S jest mikrofonem dynamicznym, który cechuje się wyjątkową wytrzymałością. Jest dedykowany każdej pracy z głosem – w szczególności nadaje się do użytkowania przez wokalistów. Najszersze zastosowanie znajduje w okolicznościach koncertowych do nagłaśniania chórków, a także w klubach i na imprezach karaoke. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z filtru „pop”. Obniża on zmniejszenie słyszalności szumów czy szmerów oddechu. Wyłącznik jest blokowany, co dodatkowo zwiększa komfort korzystania z mikrofonu. Brzmienie jest dostosowane do klarownego odzwierciedlania głosu ludzkiego – środek jest rozjaśniony, a dół zminimalizowany. Gwarantuje to doskonałą jakość brzmienia.

3. VONYX Bezprzewodowy zestaw mikrofonów nagłownych WM73H UHF Vonyx

Najlepsze mikrofony bezprzewodowe, które mają być stosowane przez trenerów sportowych czy osoby, które w swojej pracy potrzebują swobody działania, powinny umożliwiać użytkownikom możliwie największą mobilność. W zestawie znajduje się stacja odbiorcza, zasilacz, baterie AA, mikroporty oraz dwa mikrofony nagłowne. Antenki sprawiają, że odbiór sygnału jest bardzo prosty. Możliwa jest komfortowa regulacja głośności każdego kanału. Urządzenia są wyjątkowo komfortowe dzięki obecności klipsów ułatwiających przymocowanie mikroportów do odzieży. Jest to niezwykle funkcjonalny zestaw w przystępnej cenie. Jego zakup poleca się osobom, które w swojej pracy potrzebują komfortu przemieszczania się. Jest to przystępny cenowo mikrofon charakteryzujący się adekwatnym stosunkiem wykonania do ceny. 

2. AudioTechnica ATW13F

Drugie miejsce w rankingu bezprzewodowych mikrofonów zajmuje model ATW13F od marki AudioTechnica. Jest lubiany przez użytkowników za przystępną cenę i niezwykle czytelny interfejs ułatwiający korzystanie z urządzenia. Cały system umieszczony jest w funkcjonalnym pokrowcu. Zestaw zawiera też antenę oraz umożliwia prosty, intuicyjny montaż. Mikrofon jest typu pojemnościowego. Precyzyjnie odwzorowuje brzmienie i cechuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Jest to model dedykowany półprofesjonalnemu użytkowaniu. Zaprojektowano go tak, aby można było używać go w prosty sposób, bez żadnych komplikacji. Jest to sprzęt ze średniej półki cenowej, charakteryzujący się wysoką jakością i prostotą obsługi. 

1. Wms40 Mini 2 Dual Vocal Set Us25 B/D

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu jest zestaw dwóch mikrofonów Wms40 Mini 2 Dual Vocal Set. Producenci projektując te mikrofony wykorzystali zaawansowane technologicznie rozwiązania. Jest to system bezprzewodowy, który uważany jest za doskonały wybór dla wszelkiego rodzaju instytucji kultury, szkół czy uczelni wyższych. Często stosuje się te mikrofony również w salach konferencyjnych. Odbiornik dołączony do zestawu posiada diody, które sygnalizują pracę każdego z kanałów. Wskazują one status, moc odbieranego sygnału, a także pojawiający się, niechciany przester. Ogromną zaletą jest to, że jedna bateria umożliwia aż 30 godzin ciągłej pracy. Stwarza to okazję do zaoszczędzenia gotówki – kupowanie nowych baterii jest potrzebne niezwykle rzadko. Brzmienie jest wyjątkowo dobre dzięki zastosowaniu technologii High Definition Audio Performance. Atutem jest także minimalistyczny i niebywale estetyczny design. Dobry wygląd sprawia, że cały zestaw prezentuje się niezwykle profesjonalnie. Ten zestaw mikrofonów doskonale sprawdzi się w użytkowaniu osób, które potrzebują bezprzewodowego nagłośnienia do regularnej eksploatacji.