Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mikrofonów do 100 zł ranking maj

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem budżetowego mikrofonu do domu, amatorskiego studia i chcesz zacząć przygodę z podcastami, nagrywaniem na YouTubie vlogów, streamowaniem, musisz poznać wiele informacji. Niezależnie od tego, czy planujesz mówić przed kamerą lub być niewidzialnym głosem w eterze, będziesz chciał zabrzmieć jak najlepiej.

Dlatego warto zwrócić uwagę na jedne z najważniejszych właściwości wpływających na funkcję mikrofonu, a także na komfort użytkowania. Oprócz tego warto dodać analizę opinii i komentarzy poprzednich użytkowników, którzy testowali konkretne modele. Pozwoli to uniknąć ewentualnych błędów zakupowych. Spędziliśmy wiele godzin na przeglądaniu ofert i recenzji użytkowników, aby wybrać najkorzystniejsze spośród tysięcy. Poniżej przedstawiamy nasz ranking mikrofonów do 100 złotych.

5. Hiro Ichos USB 1,8 m 50-16000Hz

Nieduży mikrofon, który wykonany jest z plastikowej obudowy oraz metalowej siatki o okrągłym kształcie. Posiada analogowe pokrętło regulacji głośności oraz funkcję redukcji szumów. W zestawie znajduje się również antypoślizgowy statyw. Cechuje się również bardzo dobrą jakością dźwięku w stosunku do swojej niskiej ceny.
 
Dane techniczne mikrofonu:
– Kierunkowość: wielokierunkowy
– Czułość: -30 dB
– Pasmo przenoszenia: 50 Hz – 16 000 Hz

Zalety: dobry dźwięk zajmuje mało miejsca, statyw w zestawie
Wady: nieznacznie słyszalne szumy
Mały i stabilny mikrofon, który jest warty swojej ceny.

4. Mikrofon New Bee DM18

Mikrofon z interfejsem USB, który solidnie wygląda. Zbudowany jest z mocnej metalowej obudowy i siatki. Dodatkowo w zestawie znajdziemy statyw (trójnożny), plastikowy uchwyt do mikrofonu oraz kabel USB, na dodatek posiada regulacje głośności z poziomu mikrofonu. Ponadto funkcja plug & play pozwala na szybkie podłączenie mikrofonu.

Dane techniczne mikrofonu:
– Kierunkowość: jednokierunkowa
– Zakres częstotliwości: 100 Hz – 18 000 Hz
– Czułość: -42 dB
– Stosunek sygnału do szumu: 58 dB
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego na wejściu: 125 dB

Zalety: Zadowalająca barwa głosu. Niski poziom szumów. Pokrętło głośności
Wady: Plastikowy uchwyt do mikrofonu
Dobra opcja dla osób, które potrzebują taniego mikrofonu do gier, pracy zdalnej lub rozmów ze znajomymi.

3. Boya By-M1 Pro

To tani i świetny mikrofon krawatowy, który dzięki specjalnemu klipsowi pozwoli Ci na bezproblemowe rejestrowanie wysokiej jakości dźwięku w trakcie ruchu. Możemy go używać z większością urządzeń, takich jak komputer, smartfon czy też aparat.

W środku zestawu znajdziemy etui, gąbeczkę przeciwwiatrową, klips przypinający mikrofon do ubrania, przejściówkę z mini-jacka 3,5 mm na jacka 6,3 mm oraz kabel o długości sześciu metrów.
 
Dane techniczne mikrofonu:
– Kierunkowość: wielokierunkowa
– Czułość: -30 dB (+/- 3 dB)
– Pasmo przenoszenia: 65 Hz – 18 000 Hz
– Stosunek sygnału do szumu: od 78 dB
– Tłumienie: 0/-10 dB

Zalety: długość kabla, jakość do ceny
Wady: długość kabla
Idealny mikrofon dla osób zaczynających przygodę z vlogami.  Pomoże uchwycić Ci chwile i podzielić się nimi z innymi.

2. Trust GXT 232 Mantis (22656)

Mikrofon stworzony z myślą o streamowaniu oraz podcastach, tak przynajmniej przedstawia go producent. W zestawie wraz z mikrofonem znajdziemy trójnożny statyw, pop-filtr, uchwyt antywstrząsowy oraz kabel USB (1.5 m). Wyróżnia się na tle innych mikrofonów przedstawionych w rankingu, ponieważ jest ustawiony bokiem, a nie jak u innych pionowo.

Dane techniczne mikrofonu:
– Częstotliwość: 50 Hz – 16 000 Hz
– Kierunkowość: wielokierunkowy

Zalety: Jakość dźwięku do ceny. Dobry pop-filtr. Minimalne szumy
Wady: Plastikowa obudowa. Ustawienie boczne siatki
Mikrofon nadający się dla osób, które są ruchliwe podczas rozmów lub gier, dzięki bardzo dobrze wykonanemu trójnogowi.

1. Music Express DNA CM USB KIT

The best motor oil in this ranking is Mobil 1’s Extended Performance 5W-30 motor oil. You can guarantee your car the best protection for up to 20,000 miles between oil changes. This engine oil can be used in regular cars, but also in SUVs, trucks and vans. The full synthetic formula extends the engine’s life, it can clean the sludge thanks to the cleaning agents, and deliver great performance in lower temperatures. Outstanding protection will be deliver during every ride. Mobil 1’s motor oil can be used in all types of modern gasoline-powered vehicles. Choose the best motor oil for your car and don’t worry about low or high the temperatures get during every season.