Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych monitorów do 1500 zł ranking maj

Jaki kupić monitor do 1500 zł? To bardzo ważna, kosztowna i trudna do podjęcia decyzja. Większość wybiera konkretny model z myślą, że będzie towarzyszył użytkownikowi przez parę lat. Życie zmusiło ludzi do tego, że spędzają przed komputerem coraz więcej czasu. Dlatego ważnym aspektem jest dobranie monitora, który zapewni dobrą jakość obrazu, wygodę, a przy tym nie obciąży mocno oczu.
Na całe szczęście w internecie znajdziesz wiele dobrych jakościowo monitorów. Jednak nie posiadając konkretnej wiedzy, możesz dokonać błędnego zakupu, który nie dość, że znacznie uszczupli budżet, to jeszcze będzie miał negatywny wpływ na narząd wzroku.

W tym artykule przedstawiony został ranking 5 najlepszych monitorów do 1500 zł, w zależności od twoich potrzeb. Przyjrzyj się ekranom przeznaczonym do grania, oglądania oraz długiej pracy przed komputerem.

5. Monitor Samsung 27'' Odyssey G5 (LC27G55TQWRXEN)

Monitor Samsung 27’’ Odyssey posiada futurystyczny wygląd dzięki zakrzywionemu ekranowi. Ta opcja odciąża nieco oczy podczas długiego korzystania z komputera. Cechuje się matową matrycą VA, czasem reakcji wynoszącym 1 ms oraz częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Posiada także funkcje HDR, Black eQualizer, Flicker Free i AMD FreeSync. Wyświetla obrazy w rozdzielczości 2560 × 1440 (WQHD). Został wyposażony w łącza DisplayPort oraz HDMI.

To najtańszy monitor z rankingu o przekątnej 27 cali. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale dobrze sprawdzi się w przypadku oglądania seriali za sprawą wysokiego kontrastu oraz niewymagających szybkiej matrycy gier. Trochę gorzej sprawuje się przy tytułach kompetytywnych przez widoczne rozmycie dla wprawionego oka.

4. Monitor Dell S2522HG 24,5" 3YBWAE (210BBBI)

Monitor Dell S2522HG o przekątnej 24,5’’ dostępny jest w atrakcyjnej cenie, co sprawia, że znalazł się na 4. miejscu rankingu. Cechuje się odświeżaniem na poziomie 240 Hz, matową matrycą oraz LED-owym podświetleniem. Wyświetla obrazy w rozdzielczości 1920 × 1080 (Full HD) i otrzymał od producenta złącza HDMI, audio jack, USB, a także DisplayPort. Jako dodatkowe funkcje warto wymienić w tym przypadku Nvidia G-Sync Compatible czy AMD FreeSync.

To monitor o szybkiej matrycy Fast IPS z czasem reakcji 1 ms, wprost stworzony dla graczy. Jeśli zamierzasz kupić ekran specjalnie do grania w gry multiplayer wymagające jak najszybszej reakcji, ten produkt stanowi idealny wybór dla Ciebie. Nadaje się również do zwykłego użytkowania dzięki ładnemu panelowi oraz wysokiej jakości wykonania obudowy.

3. Monitor LG 27GN800-B

Monitor LG 27’’ znajdujący się na ostatnim miejscu podium w tym zestawieniu jest popularny ze względu na funkcjonalność oraz korzystną cenę. Podświetlenie LED, rozdzielczość 2560 × 1440 (WQHD, a także obecność dwóch złącz HDMI i jednego DisplayPort sprawiają, że stanowi chętnie wybierany model. Ponadto prezentowany monitor marki LG posiada takie dodatkowe funkcje, jak redukcja migotania oraz emitowania niebieskiego światła, Nvidia G-Sync Compatible, a także AMD FreeSync.

Monitor oferuje przepiękne, żywe barwy, łącząc je z niesamowitym czasem reakcji o wartości 1 ms. Jeśli szukasz dużego wyświetlacza z matową matrycą IPS o rozdzielczości 2560 × 1440 i 144 Hz odświeżania, to warto postawić na ten model. Urządzenie cechuje się bardzo czystym i ostrym obrazem wideo oraz, co niespotykane w tej cenie – działającym podświetleniem stroboskopowym

2. Monitor BenQ 24,5" ZOWIE XL2540K (9HLJMLBQBE)

Monitor BenQ 24,5″ cechuje czysty obraz wyświetlany w rozdzielczości 1920 × 1080 (Full HD). Częstotliwość jego odświeżania wynosi 240 Hz, a czas reakcji – 1 ms. Został wyposażony w 3 złącza HDMI oraz 1 DisplayPort. Wśród dodatkowych funkcji należy wymienić AMD FreeSync. Stanowi jedną z najczęściej wybieranych propozycji ze względu na doskonały stosunek jakości do ceny. Wśród wad przewija się fabrycznie wyłączony stroboskop, ale wykorzystując specjalne oprogramowanie od Blur Busters, które zostało zatwierdzone przez samo BenQ, można go uruchomić.

BenQ to monitor stricte gamingowy. Jeśli zwracasz nieco mniejszą uwagę na emitowane barwy, a najważniejsza jest dla Ciebie ostrość obrazu podczas ruchu, to model XL2540K o matowej matrycy TN stanowi jeden z najciekawszych z monitorów na rynku, zgodny z Twoimi potrzebami.

1. Monitor iiyama G-Master GB2770QSU-B1

Według wielu opinii iiyama G-Master 27’’ to najlepszy monitor do 1500 zł. Dzieje się tak ze względu na doskonałą jakość obrazu, głębokie, żywe kolory, szeroki zakres regulacji oraz bardzo szybko działająca, matowa matryca IPS, której czas reakcji wynosi zaledwie 0,5 ms. Monitor wyświetla ostry obraz o rozdzielczości 2560 × 1440 (WQHD), a częstotliwość jego odświeżania utrzymuje się na poziomie 165 Hz. LED-owe podświetlenie, funkcje HDR czy AMD FreeSync oraz szeroki zakres złącz, w tym HDMI, USB, mini-jack, a także DisplayPort sprawiają, że model prezentowany na pierwszym miejscu charakteryzuje się doskonałą funkcjonalnością.

Monitor iiyama G-Master posiada ekran o agresywnym wyglądzie z trzystronną bezramkową konstrukcją oraz z solidną ramą na dole, do czego producent przyzwyczaił użytkowników swoich urządzeń. Wewnątrz znajdziesz sporo kabli oraz łatwą w montażu nogę – nie są wymagane żadne narzędzia, wystarczy przykręcić podstawę, by móc cieszyć się korzystaniem z tego monitora. To dobrze zbalansowany monitor pod każdym względem, dlatego sprawdzi się przy grach multiplayer, robieniu grafiki komputerowej oraz oglądaniu filmów czy seriali.
 

Jeśli ten ranking monitorów do 1500 złotych pomógł Ci w znalezieniu ekranu spełniającego twoje wymagania, koniecznie sprawdź pozostałe zestawienia przygotowane na tej stronie.