Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych zmywarek Bosch ranking

Sercem każdego gospodarstwa domowego bez wątpienia jest kuchnia. Jej sprawne funkcjonowanie jest zależne od wielu czynników, a urządzanie wnętrza i kompletowanie niezbędnych urządzeń zajmuje właścicielom domu czy mieszkania dużą ilość czasu. Urządzeniem, które ułatwia utrzymywanie porządku w kuchni, a także oszczędność wody oraz czasu jest zmywarka. To nowoczesny, mechaniczny sprzęt, który służy przede wszystkim do zmywania naczyń, garnków, sztućców oraz kubków i szklanek.

Jaką zmywarkę wybrać? Wiodącym producentem, którego oferta bogata jest w nowoczesne zmywarki o zaawansowanej technologicznie konstrukcji, jest marka Bosch. Producent oferuje urządzenia, które wyróżniają się niezwykle cichą pracą, a także ograniczaniem pobierania wody do minimum, co pozytywnie wpływa na środowisko, a także domowy budżet. Jaka zmywarka Bosch jest najlepsza? Marka posiada bogatą ofertę, dlatego wybór konkretnego modelu z pewnością ułatwi poniższy ranking zmywarek Bosch, który prezentuje pięć najlepszych sprzętów.

Najlepsza zmywarka Bosch – najważniejsze parametry urządzenia!

Marka Bosch posiada w swojej ofercie nowoczesne, nisko awaryjne zmywarki. Aby zakupić najlepszą zmywarkę tej marki, konieczna jest znajomość parametrów, które decydują o efektywności jej pracy. Podczas zakupu urządzenia należy zwrócić uwagę na:

  • ogólną jakość i konstrukcję zmywarki,
  • szerokość urządzenia,
  • głośność pracy sprzętu,
  • ilość programów pracy zmywarki,
  • obecność ekologicznego i szybkiego programy mycia naczyń, 
  • klasę energetyczną zmywarki,
  • konstrukcję wnętrza urządzenia,
  • obecność kosza lub dodatkowej szuflady na naczynia,
  • dodatkowe funkcje, jak sterowanie telefonem,
  • łatwość mycia i czyszczenia wnętrza zmywarki.

Zwracając uwagę na najważniejsze parametry sprzętu, z pewnością uda się zakupić najlepszą zmywarkę Bosch, która będzie funkcjonalna i energooszczędna.

Zmywarki Bosch – ranking

Która zmywarka Bosch jest najlepsza? Poniższy ranking stanowi całkowicie subiektywne zestawienie pięciu urządzeń marki, które posiadają liczne rekomendacje zadowolonych użytkowników oraz sprawdzających je specjalistów.

5. Zmywarka Bosch Serie 2 SRV2IKX10E

Jedną z najlepszych zmywarek Bosch, której nie mogło zabraknąć w rankingu, jest urządzenie z Serii 2 o numerze SRV2IKX10E. To model przeznaczony do zabudowy, który cieszy się niesłabnącą popularnością, z uwagi na niską cenę oraz wysoką funkcjonalność. Model wyróżnia się przede wszystkim obecnością nowoczesnych technologii, jak suszenie ExtraDry, które umożliwi dokładne osuszenie naczyń po ich umyciu. Dodatkowo prosta konstrukcja modelu ułatwia jego czyszczenie, co zwiększa użyteczność sprzętu do użytku.

4. Bosch Serie 4 Home Connect SRS4HMI61E

Ciekawą propozycją w rankingu zmywarek Bosch jest urządzenie z serii 4 o sygnaturze SRS4HMI61E. To niemal całkowicie bezawaryjny model, który posiada ciekawe wnętrze, mieszczącego aż dziesięć kompletów naczyń. Dodatkowo, urządzenie wyróżnia się bardzo dobrą klasą energetyczną, co oznacza, że zużywa bardzo małą ilość energii elektrycznej oraz wody, co przekłada się na obniżenie domowych rachunków. Dodatkowo, model został wyposażony w nowoczesne funkcje, jakimi jest sensor załadunku czy też możliwość uruchomienia opóźnionego startu. 

3. Zmywarka Bosch Serie 4 SGV4HVX31E

Jedną z najlepszych zmywarek marki Bosch jest urządzenie o symbolu SGV4HVX31E. To duża, pojemna zmywarka, która z pewnością sprosta wymaganiom i potrzebom dużej, nawet pięcioosobowej rodziny. Jej proste, ale stabilne kosze pomieszczą aż trzynaście kompletów naczyń, co przy zużyciu jedynie około 13 litrów wody na cykl jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Urządzenie posiada również dodatkową szufladę Vario3, która pozwala na dokładne umycie i osuszenie sztućców. Prezentowane urządzenie posiada liczne rekomendacje zadowolonych użytkowników, co świadczy przede wszystkim o wysokiej klasie wykonania urządzenia.

2. Zmywarka Bosch Serie 4 EfficientDry SMV4EVX14E

Drugie miejsce w rankingu zmywarek Bosch zajmuje urządzenie z serii 4 o numerze EfficientDry SMV4EVX14E. To zaawansowana technologicznie zmywarka, której bardzo cenioną zaletą jest cichy tryb pracy o wartości 42 dB, dzięki czemu po włączeniu urządzenie nie zakłóca codziennego życia domowego i rozmów mieszkańców. Dzięki przemyślanej konstrukcji, zmywarka doskonale radzi sobie z usuwaniem nawet trudnych, uporczywych zabrudzeń z różnych naczyń, jak talerze, kubki, a nawet patelnie czy garnki. Model sprawdza się również dla osób zabieganych i zapominalskich, dzięki możliwości połączenia panelu sterowania z aplikacją w telefonie lub tablecie.

1. Zmywarka Bosch Serie 6 ExtraClean SMV6ECX93E

Jedną z najlepszych zmywarek Bosch, z uwagi na parametry techniczne i ogólną konstrukcje, jest urządzenie z serii 6 o symbolu SMV6ECX93E. To pojemna zmywarka, która na jeden cykl pracy zużywa jedynie 6,7 litrów wody. Wyróżnia się również obecnością nisko awaryjnego silnika, dzięki czemu jej żywotność, nawet przy intensywnej pracy jest bardzo wysoka. Czytelny panel sterowania, bogaty w  liczne programy sprawia, że korzystanie z niej jest bardzo proste i intuicyjne nawet dla laika. To model, w który warto zainwestować, aby cieszyć się czystymi naczyniami i niskimi rachunkami za wodę oraz prąd!