Przejdź do treści
Szukaj

TOP 5 najlepszych mikrofonów do streamowania

Najlepsze jakościowo mikrofony wbudowane w słuchawki lub w komputery nie mogą się równać mikrofonom wolnostojącym – jeśli zależy nam na jakości dźwięku, powinniśmy patrzeć tylko na takie konstrukcje. Każdy streamer wie jak ogromną rolę w odbiorze i przyjemności z oglądania transmisji prowadzonej na żywo pełni jakość dźwięku. Kluczowym aspektem w uzyskaniu dobrej jakości dźwięku jest wysokiej jakości mikrofon. Jeśli zastanawiasz się jaki mikrofon do streamowania wybrać to zapoznaj się z poniższym rankingiem, który stworzony został w oparciu o opinie użytkowników, recenzje ekspertów, dane techniczne, jakość wykonania, funkcje i stosunek ceny do możliwości każdego z przedstawionych mikrofonów.

5. Trust Starzz All-round (21671)

Najbardziej budżetowa propozycja w naszym zestawieniu to mikrofon Trust Starzz. Zapewnia on jedną z najwyższych jakości dźwięku w swojej kategorii cenowej. Posiada przycisk wyciszania. Może być z powodzeniem używany jako mikrofon ręczny, jak i wolnostojący na trójnożnej podstawce dołączonej w zestawie. Dodatkowym atutem jest pozłacana wtyczka jack 3.5 mm i bardzo długi kabel 2.5 m. Mikrofon jest szczególnie polecany na sam początek przygody ze streamowaniem.

4. Razer Seiren Mini

Firma Razer znana jest chyba każdemu w środowisku gamingowym. Propozycją, która znalazła się na czwartym miejscu naszego rankingu najlepszych mikrofonów jest Razer Seiren Mini. Ten maluch o niesamowitym designie przyciąga wzrok każdego – wygląd jest jego wielkim atutem. Jednak rozmiar nie ogranicza w tym przypadku funkcjonalności. W bardzo dobrej cenie otrzymujemy od firmy Razer pokaźną ilość nowatorskich rozwiązań technologicznych, dobrą jakość wykonania i niezłą specyfikację techniczną. Dzięki charakterystyce superkardionalnej mikrofon redukuje dźwięki i zakłócenia dochodzące z otoczenia, nie tracąc na jakości twojego głosu. Mikrofon Seiren mini posiada również redukcję wibracji, którą da się usłyszeć w momencie, gdy na przykład przypadkowo dotkniemy mikrofon bądź czymś przypadkowo w niego uderzymy. Mikrofon charakteryzuje się pasmem przenoszenia 20hz-20khz i próbkowaniem 48khz co zapewnia czystą jakość dźwięku

3. HyperX SoloCast

Kolejna propozycja od kolejnej cenionej firmy produkującej sprzęt komputerowy. Marka HyperX istnieje na rynku od 2002 i jest jedną z najchętniej wybieranych przy zakupie sprzętu komputerowego, nic dziwnego więc, że mikrofon do streamowania z tej firmy jest sprzętem wartym uwagi. Solo Cast jest mikrofonem z wejściem USB i co najważniejsze – obsługuje funkcję plug and play, czyli po podłączeniu jest od razu gotowy do działania. Mikrofon został wyposażony w regulowany i elastyczny statyw, który pozwala na ustawienie go pod dowolny kątem, tak aby jakość dźwięku i wygoda użytkownika były na jak najwyższym poziomie. Produkt posiada dwa certyfikaty od jednych z najpopularniejszych komunikatorów głosowych, Teamspeaka i Discorda. Jest jednym z najlepszych wyborów dla początkującego lub średniozaawansowanego streamera. Jego design jest minimalistyczny i funkcjonalny, posiada także dotykowy przycisk wyciszający. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z większością platform dla streamerów.  

2. Audio-Technica AT2020

Audio Technica jest japońską firmą, która specjalizującą się w produkcji mikrofonów już od 1962 roku. Sprzętu tej firmy używa wiele znanych osobistości, jest on doceniany przez profesjonalistów. Model AT2020 znalazł się w naszym rankingu mikrofonów do streamowania nie bez powodu, sprawdzi się doskonale jako dobrej klasy mikrofon komputerowy. Na najwyższym poziomie stoi tutaj jakość wykonania i jakość dźwięku. Mikrofon Audio Technica AT2020 doskonale zbiera dźwięki z jednego źródła przy jednoczesnym wycinaniu szumów i niechcianych odgłosów pochodzących z otoczenia. Design mikrofonu jest minimalistyczny przy zachowaniu wysokiej estetyki. Jakość wykonania stoi również na bardzo wysokim poziomie. Jeśli poszukujemy mikrofonu, który zaoferuje nam coś więcej niż po prostu „niezły dźwięk” to AT2020 będzie bardzo dobrym wyborem. 

1. Mikrofon Blue Yeti X

Na miejscu pierwszym naszego rankingu najlepszych mikrofonów do streamowania znalazła się absolutna legenda. Mikrofon Blue Yeti X jest następcą jednego z najlepszych mikrofonów do streamowania wszech czasów. Odświeżona wersja prezentuje jeszcze wyższą jakość dźwięku i wykonania niż jego poprzednik. W tym modelu został zastosowany zupełnie nowy cztero-kapsułkowy układ pojemnościowy. Podświetlenie konstrukcji pozwala ustawić mikrofon nawet gdy jest ciemno. Złącze USB pozwala podpiąć ten sprzęt do każdego komputera PC. Oprogramowanie Blue VO!CE pozwala dowolnie dostrajać dźwięk wydobywający się z mikrofonu, nawet podczas streamowania. Jednymi z głównych funkcji jest korektor, redukcja szumów czy głośność rejestrowanego dźwięku. Mikrofon posiada również wygodny, stabilny i regulowany statyw. Pasmo przenoszenia wynosi 20hz – 20000khz a czułość to aż 122db.